O nas - RASTEN - Klub Turystyki Rowerowej

Aktualizacja: 23.02.2024
Witamy w Klubie Turystyki Rowerowej RASTEN w Kętrzynie

Kim jesteśmy?
Pomysł zawiązania klubu turystyki rowerowej powstał po powrocie z trzydniowej trasy rowerowej do Górzna (kujawsko-pomorskie). Był koniec października, analizowaliśmy również dotychczasową przynależność do jednego z Kół PTTK w Kętrzynie. W wyniku analizy wszystkich „za i przeciw”, więcej było „przeciw”.
I tak zrezygnowaliśmy z końcem listopada 2012 roku z członkostwa w dotychczasowym klubie.

Będąc nadal członkami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przy Oddziale PTTK w Kętrzynie założyliśmy grupę inicjatywną. W połowie listopada, w czasie wspólnych rozmów uzgodniono nazwę klubu i ogólne założenia przyszłej działalności. Kilka dni później mieliśmy już projekt logo. Kolejnym krokiem było zamówienie domeny z nazwą klubu oraz zamówienie serwera na którym będzie strona klubowa w internecie. W efekcie końcowym uzyskaliśmy zgodę i od 2013 roku nasza strona znajduje się na serwerze Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego.

Nazwa klubu miała nawiązywać do przedwojennej nazwy Kętrzyna: Rastenburg. Przeszukując różne zbliżone nazwy wpadł nam w oko wyraz RASTEN.
Z niemieckiego, jest to czasownik oznaczający: odpoczywać, odpocząć, robić przerwę (szczególnie w podróży), zatrzymywać się na postój.
Był to strzał w dziesiątkę. Nazwa RASTEN bardzo pasowała do uprawiania przez nas turystyki rowerowej i dawnej nazwy miasta. I tak zostało.

Czym się zajmujemy?
Klub w szczególności propaguje szeroko rozumianą turystykę rowerową i geocaching. Jednakże inne dyscypliny turystyki: pieszej, kajakowej, krajoznawczej, motorowej i inne nie będą nam obce. Klub jest organizatorem wycieczek rowerowych po okolicach Kętrzyna, Bartoszyc, Mrągowa, Reszla, Giżycka, Węgorzewa. Również odbywamy kilkudniowe wycieczki po Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie, Podlasiu, Żuławach i innych rejonach naszego kraju.

Władze Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN (2022-2026):
Prezes: Grażyna Turzańska-Giebień
Wiceprezes: Grzegorz Zygner
Wiceprezes: Anna Szczerbowicz

Poniższy adres wyłącznie do korespondencji:

Klub Turystyki Rowerowej RASTEN
11-400 Kętrzyn

E-mail: rasten@interia.pl
WWW: http://rasten.ketrzyn.pttk.pl

Zebrania członków klubu odbywają się w siedzibie PTTK / Zarządu Oddziału im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie,
ul. Dworcowa 10 - w terminach uzgodnionych w korespondencji e-mail.

Historia:
Władze Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN:
Lata 2017-2022:
Prezes: Adam Śnieżko
Wiceprezes: Leszek Gołębiewski

Lata 2013-2017
Prezes: Adam Śnieżko
Wiceprezes: Leszek Gołębiewski
Wiceprezes: Mariusz Wychódzki
Copyright © Rasti 2012-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
ver. 1.8